Historia pewnej spółki jawnej

Małgorzata Koczan30 stycznia 2020Komentarze (0)

W 2015 r. trzech współpracujących ze sobą Panów, każdy na własnej indywidualnej działalności gospodarczej, zgłosili się do mnie z prośbą o pomoc w rejestracji spółki jawnej.

Nasza pomoc miała charakter kompleksowy, przygotowaliśmy wzór umowy spółki jawnej, wszystkie niezbędne dokumenty do rejestracji spółki w rejestrze przedsiębiorców, formularze i załączniki.

W ciągu 15 dni od dnia wysłania przez nas wniosku do sądu nowa spółka jawna była już zarejestrowana.

Historia pewnej spółki jawnej

W 2017 wspólnicy zgłosili się do nas z prośbą o dokonanie zmian w spółce jawnej, gdyż jeden ze wspólników chciał odejść ze spółki.

Klienci nam ufali więc znów nasza pomoc była kompleksowa: podpowiedzieliśmy jakie możliwości ma występujący ze spółki jawnej wspólnik oraz przygotowaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty.

Wpis zmiany został dokonany przez sąd rejestrowy w ciągu 11 dni od dnia wysłanie przez nad do sądu wniosku o wpis zmian.

***

Po jakimś czasie – w 2019 r. wspólnicy ponownie zgłosili się do nas gdyż podjęli decyzję o zakończeniu prowadzenia działalności spółki jawnej.

I tym razem doradziliśmy jak można w sposób najbardziej optymalny przeprowadzić tę operację.

Umożliwiały to odpowiednie postanowienia umowy spółki jawnej, którą notabene sami tworzyliśmy.

Wniosek o wykreślenie spółki jawnej został rozpatrzony pozytywnie po 11 dniach od dnia wysłania przez nad wniosku do sądu rejestrowego. Tą decyzją spółka zakończyła swój byt prawny.

***

Czy warto miesiącami korespondować z sądem rejestrowym by uzyskać wpis zmian, których oczekujemy?

Czy nie lepiej zlecić przygotowanie dokumentów osobom, które mają doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw i spać spokojnie?

Odpowiedź na te pytania pozostawiam Tobie 🙂

          Zobacz 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zakładając spółkę jawną >>

Małgorzata Koczan
radca prawny

Zdjęcie: Thomas Drouault

***

Z życia wzięte – zmiana nazwiska wspólnika spółki jawnej

Jakiś czas temu zadzwonił do mnie Klient, dla którego kiedyś robiłam zmiany w spółce jawnej. Współpraca nam się bardzo dobrze układała.

Swoją drogą zawsze cieszy mnie bardzo fakt, że Klienci wracają do mnie z kolejnymi sprawami 🙂

Jego pytanie dotyczyło także spółki jawnej. Podzielił się ze mną szczęśliwą wiadomością, że jego córka wychodzi za mąż. Serdecznie mu więc tego faktu pogratulowałam. W związku z tym, że córka jest wspólnikiem w spółce jawnej [Czytaj dalej…]

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 242 287e-mail: kancelaria@mkoczan.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@mkoczan.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: