Przedmiot działalności spółki jawnej

Małgorzata Koczan11 lipca 2014Komentarze (0)

Dziś przedstawię Ci krótko kolejny obligatoryjny element umowy spółki jawnej, jakim jest określenie przedmiotu działalności spółki.

Przedmiot działalności spółki jawnej powinien być:

  • zgodny z celem spółki i nie może być sprzeczny lub oderwany od celu spółki
  • uzgodniony ze wspólnikami
  • określony według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).

Jeśli wskażesz przedmiot działalności niezgodny z celem spółki będzie on uważany za sprzeczny z prawem. Nie będzie uznane za prawidłowe także określenie przez Ciebie przedmiotu działalności spółki ogólnie np. jako wszelką działalność niezabronioną przez przepisy prawa. Trzeba konkretnie wskazać czym będzie się spółka zajmowała.

Przedmiot działalności spółki jawnej podlega ujawnieniu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przy rejestracji spółki do jego wskazania służy formularz KRS-WM, ale o samej rejestracji spółki jawnej i formularzach potrzebnych do złożenia w sądzie rejestrowym wkrótce.

Oczywiście jak się pewnie domyślasz, zmiana przedmiotu działalności spółki jawnej będzie się wiązała z koniecznością zmiany umowy spółki oraz zgłoszeniem tej zmiany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

O innych koniecznych elementach umowy spółki możesz przeczytać w moim wcześniejszym poście.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 242 287e-mail: kancelaria@mkoczan.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@mkoczan.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: