Umowa spółki jawnej – wzór

Małgorzata Koczan24 lipca 2020Komentarze (0)

Umowa spółki jawnej – to swoista konstytucja spółki jawnej

Najważniejszy dokument,  który powinien zawierać elementy konieczne, o których pisałam we wpisie Umowa spółki jawnej – elementy konieczne.

Umowa spółki jawnej powinna jednak także zawierać inne elementy dodatkowe, które zabezpieczą interes spółki i wspólników np. na wypadek śmierci, czy uregulują kwestie zbywania ogółu praw i obowiązków w spółce jawnej czy też pozwolą na szybkie i tanie zakończenie działalności spółki.

Umowa spolki jawnej wzor szczegolowy

Warto więc zainwestować w dobry wzór umowy spółki jawnej, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów w przyszłości, których można było uniknąć czy niepotrzebnych konfliktów między wspólnikami.

Widziałam wiele umów, które z uwagi na brak pewnych zapisów wymagały gruntownej zmiany.

Wiele osób wprowadza do umów takie zapisy, które w sądzie rejestrowym nie zostaną zaakceptowane, gdyż są błędne i sprzeczne z kodeksem spółek handlowych.

Wielu klientów potrzebuje konsultacji i pomocy w zakresie stworzenia dobrej umowy spółki.

Umowa spółki jawnej – wzór

Jeśli więc chcesz mieć porządny wzór umowy spółki jawnej, który zabezpieczy Cię na przyszłość i którego za chwilę nie będziesz musiał zmieniać to zachęcam Cię do skorzystania z nowej oferty w moim sklepie, umieszczonym na blogu.

Produkt w postaci wzoru umowy spółki jawnej ma 4 strony, zawiera wiele komentarzy oraz praktycznych wskazówek.

Klikając na produkt uzyskasz pełen jego opis. Możesz go zamówić pod linkiem https://spolkajawnablog.pl/

I jeszcze jedna uwaga końcowa:

Zakupiony wzór umowy spółki jawnej będziesz mógł wykorzystać tylko kiedy rejestrujesz spółkę w tradycyjny sposób, a nie przez system S24.

Rejestrując spółkę jawną przez system masz bardzo ograniczone możliwości ukształtowania treści umowy spółki jawnej, gdyż wzór umowy spółki jawnej poprzez system generuje się w wyniku udzielenia odpowiedzi na kilka podstawowych pytań postawionych w formularzu.

Małgorzata Koczan
radca prawny

***

Jeszcze raz o zasadach tworzenia firmy spółki jawnej

Jak się okazuje wiele osób ma nadal problem z prawidłowym nadaniem firmy spółce jawnej. Skutek jest taki, że pojawiają się problemy na etapie  rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym.

O zasadach tworzenia firmy spółki jawnej pisałam już w artykule pt. „Firma spółki jawnej” [Czytaj dalej…]

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 242 287e-mail: kancelaria@mkoczan.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@mkoczan.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: