Zmiany w KRS od 1 grudnia 2014 roku

Małgorzata Koczan01 grudnia 2014Komentarze (0)

Z dniem dzisiejszym wchodzi w życie zmiana ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym wprowadzająca dość istotne z mojego punktu widzenia zmiany.

Chcę Ci zwrócić uwagę na przynajmniej niektóre z nich:

1. Zmieniły się wzory niektórych formularzy KRS np.

  • KRS W1 – wniosek o rejestrację spółki jawnej, partnerskiej i komandytowej w rejestrze przedsiębiorców
  • KRS WM – wniosek, w którym wpisujemy przedmiot działalności spółki
  • KRS ZM – wniosek o zgłoszenie zmian dotyczących przedmiotu działalności spółki.

2. Nie trzeba będzie już składać w sądzie rejestrowym formularzy do urzędu skarbowego, Głównego Urzędu Statystycznego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na ten temat możesz poczytać więcej w ulotce informacyjnej.

3. Liczba pozycji PKD podlegających ujawnieniu w KRS została zmniejszona do maksymalnie dziesięciu. Ponadto obowiązkowo będzie trzeba podać, na poziomie podklasy, przedmiot przeważającej działalności, o czym pisała na swoim blogu Podatki dla prawnika mecenas Monika Markisz, radca prawny i doradca podatkowy,  w artykule pt. „ Od 1 grudnia 2014 roku w KRS ujawniamy jedynie 10 kodów PKD”.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 242 287e-mail: kancelaria@mkoczan.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@mkoczan.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: