Zmiana firmy spółki jawnej

Małgorzata Koczan09 lipca 2014Komentarze (0)

Co w sytuacji kiedy firma spółki jawnej została ustalona ale okazuje się, że szykują się zmiany?

Przy przeniesieniu ogółu praw i obowiązków w spółkach osobowych, a więc w tym spółce jawnej może powstać koniecznośc zmiany firmy spółki.

Kiedy trzeba zmienić firmę spółki jawnej?

Jeżeli zmienia się wspólnik, którego nazwisko, firma (nazwa) były umieszczone w firmie spółki jawnej trzeba wtedy usunąć z firmy nazwisko, firmę (nazwę) występującego ze spółki wspólnika.

Możemy mieć również do czynienia z sytuacją, w której w tym samym czasie będą przenoszone prawa i obowiązki wszystkich wspólników. Wówczas zmiana firmy jest niezbędna, gdyż dochodzi do całkowitej zmiany podmiotowej w spółce.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 242 287e-mail: kancelaria@mkoczan.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@mkoczan.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: