Umowa spółki jawnej – forma zawarcia

Małgorzata Koczan09 lipca 2014Komentarze (0)

Umowa spółki jawnej jest tematem bardzo szerokim dlatego dziś zajmę się jedynie kwestią formy takiej umowy. Do samej umowy spółki jawnej jeszcze niejednokrotnie będę wracać.

Umowa spółki jawnej powinna być zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Cóż onacza ten groźnie brzmiący zapis? Nic innego jak to, że niezachowanie tej formy i np. zawarcie umowy spółki ustnie nie wywoła pożądanych skutków prawnych. Czynność taka będzie uważana z mocy prawa za nieważną.

Wspólnicy mogą oczywiście po ustnych ustaleniach zawrzeć stosowną umowę na piśmie. Czynność prawna będzie wówczas skutecznie dokonana jednak dopiero z chwilą podpisania stosownych dokumentów.

Uwaga! Jeżeli do spółki Ty lub Twoi wspólnicy zamierzają wnieść tytułem wkładu nieruchomość, konieczne jest wówczas podpisanie umowy w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności.

Ponadto umowa spółki jawnej winna spełniać określone wymagania co do jej treści, ale o tym w kolejnym wpisie.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 242 287e-mail: kancelaria@mkoczan.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@mkoczan.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: