Umowa spółki jawnej – to swoista konstytucja spółki jawnej
Najważniejszy dokument, który powinien zawierać elementy konieczne, o których pisałam we wpisie Umowa spółki jawnej – elementy konieczne.
Umowa spółki jawnej powinna jednak także zawierać inne elementy dodatkowe, które zabezpieczą interes spółki i wspólników np. na wypadek śmierci, czy uregulują kwestie zbywania ogółu praw i obowiązków w spółce jawnej czy też pozwolą na szybkie i tanie zakończenie działalności spółki.
Warto więc zainwestować w dobry wzór umowy spółki jawnej, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów w przyszłości, których można było uniknąć czy niepotrzebnych konfliktów między wspólnikami.
Widziałam wiele umów, które z uwagi na brak pewnych zapisów wymagały gruntownej zmiany.
Wiele osób wprowadza do umów takie zapisy, które w sądzie rejestrowym nie zostaną zaakceptowane, gdyż są błędne i sprzeczne z kodeksem spółek handlowych.
Wielu klientów potrzebuje konsultacji i pomocy w zakresie stworzenia dobrej umowy spółki.
Umowa spółki jawnej – wzór
Jeśli więc chcesz mieć porządny wzór umowy spółki jawnej, który zabezpieczy Cię na przyszłość i którego za chwilę nie będziesz musiał zmieniać to zachęcam Cię do skorzystania z nowej oferty w moim sklepie, umieszczonym na blogu.
Produkt w postaci wzoru umowy spółki jawnej ma 4 strony, zawiera wiele komentarzy oraz praktycznych wskazówek.
Klikając na produkt uzyskasz pełen jego opis. Możesz go zamówić pod linkiem https://spolkajawnablog.pl/
I jeszcze jedna uwaga końcowa:
Zakupiony wzór umowy spółki jawnej będziesz mógł wykorzystać tylko kiedy rejestrujesz spółkę w tradycyjny sposób, a nie przez system S24.
Rejestrując spółkę jawną przez system masz bardzo ograniczone możliwości ukształtowania treści umowy spółki jawnej, gdyż wzór umowy spółki jawnej poprzez system generuje się w wyniku udzielenia odpowiedzi na kilka podstawowych pytań postawionych w formularzu.
Małgorzata Koczan
radca prawny
***
Jeszcze raz o zasadach tworzenia firmy spółki jawnej
Jak się okazuje wiele osób ma nadal problem z prawidłowym nadaniem firmy spółce jawnej. Skutek jest taki, że pojawiają się problemy na etapie rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym.
O zasadach tworzenia firmy spółki jawnej pisałam już w artykule pt. „Firma spółki jawnej” [Czytaj dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }