Pułapki przy rejestracji spółki jawnej – początek problemów

Małgorzata Koczan13 kwietnia 20154 komentarze

Złożyłeś wniosek o rejestrację spółki jawnej do Krajowego Rejestru Sądowego. Nagle zamiast postanowienia o wpisie, którego tak wyczekujesz dostajesz wezwanie do uzupełnienia braków bądź zwrot wniosku. Zanim je uzupełnisz w sądzie albo złożysz znowu wniosek, a sąd Twoją sprawę rozpatrzy mijają kolejne tygodnie. Zaoszczędziłeś pieniądze? Zaoszczędziłeś czas? No chyba nie… Na pewno chciałeś zaoszczędzić, ale coś po drodze nie wyszło. Przyczyny mogą być przeróżne: niewłaściwie określony skrót firmy, niezałączenie właściwych dokumentów, błędy w formularzach…Pułapek może być wiele.

I powiem Ci, że ten przypadek nie jest odosobniony. Często kontaktują się ze mną osoby, które znalazły się w takich bądź podobnych sytuacjach.

Dlatego zanim podejmiesz decyzję czy chcesz samodzielnie zarejestrować spółkę czy zrobić to z pomocą prawnika, który Ci pomoże, dobrze się zastanów. Wbrew pozorom taka fachowa pomoc nie jest w moim przekonaniu droga. Oczywiście prawnik też jest człowiekiem i też może popełniać błędy ale moim zdaniem to ryzyko jest mimo wszystko  mniejsze.

Korzystając przy zakładaniu spółki jawnej, ale także i innych spółek, ze wsparcia mojej Kancelarii masz do wyboru trzy pakiety:

Pakiet 1. Złoty

1. Doradztwo prawne dotyczące założenia i specyfiki działania spółki jawnej
2. Sporządzenie wzoru umowy dostosowanego do potrzeb Klienta
3. Przygotowanie formularzy oraz wzorów innych dokumentów niezbędnych do rejestracji spółki w KRS
4. Reprezentacja bądź pomoc prawna w procesie rejestracji spółki jawnej, aż do prawomocnego zakończenia postępowania

Pakiet 2. Srebrny

wersja A:

1. Sporządzenie wzoru umowy dostosowanego do potrzeb Klienta
2. Doradztwo w zakresie skompletowania dokumentów do wniosku o rejestrację spółki w KRS

wersja B:

1. Wypełnienie wzorów formularzy do KRS
2. Doradztwo w zakresie skompletowania dokumentów do wniosku o rejestrację spółki w KRS

Pakiet 3. Brązowy

wersja A:

1. Sprawdzenie przygotowanego przez Klienta wniosku o rejestrację spółki w KRS oraz wskazanie ewentualnych nieprawidłowości

wersja B:

1. Sprawdzenie poprawności przygotowanego przez Klienta wzoru umowy spółki jawnej pod kątem potrzeb Klienta oraz zgodności wzoru z kodeksem spółek handlowych.

Zainteresowanych wysokością wynagrodzenia Kancelarii zapraszam do indywidualnego kontaktu. Wystarczy podać nazwę pakietu, ewentualnie jego wersję bądź poprosić o całą wycenę. Możesz skorzystać z formularza kontaktowego, by zadać pytanie.

Przekonaj się czy warto 🙂

Poniżej dla „wzrokowców” wersja graficzna.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 242 287e-mail: kancelaria@mkoczan.pl

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojciech Rudzki - blog o umowie najmu 14 kwietnia, 2015 o 16:54

Myślę, że warto zainwestować przynajmniej odrobinę środków w umowę spółki. Warto także zadawać pytania co do zasad funkcjonowania tej spółki, zwłaszcza w kontekście różnic pomiędzy spółką cywilną – ostatnio zauważyłem spore ożywienie związane właśnie z dokonywaniem takich zmian.

Odpowiedz

Aneta Bernat /prawaiobowiazkiwykonawcy.pl 17 kwietnia, 2015 o 13:49

Niestety tak. Pułapek jest wiele, a w niektóre z nich wspólnicy spółki jawnej (jak i innych spółek również) mogą wpaść nawet kilka lat po założeniu spółki, np. gdy okaże się, że chcą zrobić coś czego w umowie spółki nie przewidzieli, a na zmianę samej umowy nie mają już czasu…

Odpowiedz

Małgorzata Koczan 19 kwietnia, 2015 o 22:34

Dokładnie Pani mecenas, nie mają już czasu albo muszą wyłożyć dodatkowe pieniądze za zmianę postanowień umowy. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Wojciech 7 sierpnia, 2015 o 13:05

Witam serdecznie Pani Mecenas

Czy według Pani spółka jawna – wspólnik w spółce komandytowej – może zawiesić działalność gospodarczą i w dalszym ciągu być pełnoprawnym wspólnikiem w tej spółce (np. uzyskiwać przychody finansowe z tytułu udziału w zysku)?

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@mkoczan.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: