Za przekazanie zysku na kapitał zapasowy spółki jawnej trzeba zapłacić PCC

Małgorzata Koczan04 listopada 2014Komentarze (1)

Zapraszam do lektury artykułu mojego autorstwa pt. „Uważaj w spółce na opłatę – analiza.”, który ukazał się w dniu dzisiejszym w wyborczej.biz.

 

wyborcza

 

Jak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w wyroku z dnia 20 maja 2014r. o sygnaturze I SA/Gd 255/14,  wartość wkładu wniesionego do spółki jawnej przez wspólnika w części przekazanej na kapitał zapasowy tej spółki będzie wliczona do podstawy opodatkowania podatku od czynności cywilnoprawnych (tzw. PCC).

Więcej o stanie faktycznym sprawy oraz argumentacji prawnej stron i sądu przeczytasz w samym artykule. Ja w tym miejscu jeszcze raz chcę Ci przypomnieć o jednej ważnej kwestii:

Zmiany umów spółek, w tym spółki jawnej, mogą rodzić określone konsekwencje podatkowe i lepiej je dobrze przemyśleć, zanim podejmie się decyzje.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 242 287e-mail: kancelaria@mkoczan.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

program do rachunków 13 stycznia, 2017 o 11:35

Bardzo ciekawy wpis. Uwielbiam zaglądać na Twojego bloga, zawsze mogę tu znaleźć całą masę przydatnych informacji. Czekam na więcej i pozdrawiam:)

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@mkoczan.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: