W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli o tym jak bardzo ważna jest umowa spółki

Małgorzata Koczan29 września 2014Komentarze (0)

Każdy zna to przysłowie ” W zdrowym ciele zdrowy duch”. Mi jest ono szczególnie bliskie. Bliski jest mi również temat spółki jawnej.

Ale co ma właściwie przysłowiowy piernik do wiatraka 😉 ?

Raczej nie jesteś w stanie cieszyć się dobrym filmem, książką czy doceniać uśmiechu dziecka kiedy boli Cię ząb lub odczuwasz inny fizyczny ból. Dobre samopoczucie jakoś wtedy znika i delikatnie mówiąc czujemy się niezbyt komfortowo. Dużo łatwiej zachować pozytywne myślenie i tryskać dobrą energią kiedy po prostu jesteśmy zdrowi.

Trochę podobnie jest w spółce jawnej.

Spółka nie będzie dobrze działała kiedy jej trzon, czyli umowa spółki, będzie mizernie skonstruowany. Prędzej czy później te niedociągnięcia wyjdą.

Umowa spółki jest bardzo ważna. Bez dobrego kształtu umowy spółki możemy się wpakować w niezłe tarapaty, zwłaszcza kiedy zaczynają się problemy, konflikty między wspólnikami lub jeden ze wspólników umiera, o czym zresztą nieco więcej już wkrótce.

Umowa spółki jawnej też jest umową, umowy zaś pisze się na złe a nie dobre czasy. Kiedy podpisujesz jakąkolwiek umowę pamiętaj o tej zasadzie i nie omieszkaj skonsultować jej z prawnikiem.

A o umowie spółki jawnej możesz przeczytać m.in. tutaj i tutaj.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 242 287e-mail: kancelaria@mkoczan.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Małgorzata Koczan Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@mkoczan.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: